tel. 606 668 970
Rehabilitacja w domu pacjenta!

Jak wygląda rehabilitacja w domu?

    Wizyta w warunkach domowych nie różni się niczym szczególnym od tej w gabinecie stacjonarnym. Podstawową różnicą jest to, że to terapeuta przyjeżdża pod wskazany adres, dzięki czemu pacjent pozostaje w domu i nie traci czasu na dojazd i powrót z wizyty. Nie naraża się również przy tym na dodatkowe dolegliwości bólowe lub ograniczenia w postaci chodzenia o kulach, które mogą wystąpić podczas podróży do gabinetu. Posiadając odpowiedni sprzęt , terapia prowadzona w warunkach domowych  przebiega jak w gabinecie.

    Na wizytę domową przyjeżdżam do pacjenta ze specjalistycznym sprzętem fizjoterapeutycznym. Jest on profesjonalny, a co najważniejsze spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.


    Większość zabiegów z zakresu terapii manualnej, masażu czy fizykoterapii wykonuję na przenośnym, składanym stole do rehabilitacji, na którym pracuję z pacjentem. Zapewnia to duży komfort dla chorego jak i dla mnie. Do rozłożenia stołu potrzebne jest niewielkie pomieszczenie.


    Dodatkowym sprzętem, który wykorzystuję w domu pacjenta są aparaty do fizykoterapii, materace, maty, piłki, wałki, kliny, taśmy, ciężarki, poduszki sensomotoryczne, które pomagają w wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń. Dobór wymienionego sprzętu uzależniony jest od rodzaju schorzenia, dolegliwości i stanu zdrowia pacjenta. Często dodatkowym miejscem spotkań wykorzystywanym przeze mnie w pracy z pacjentem bywa basen, sala gimnastyczna, siłownia, boisko, bieżnia itp., które stanowią uzupełnienie w późniejszym procesie rehabilitacji. Dobór miejsca uzależniony jest od formy treningu rehabilitacyjnego jak również indywidualnego przypadku pacjenta.

Robert Pakosz - Fizjoterapia Płock

 

ul. Kościelna 32
09-472 Słupno
tel. 606 668 970
biuro@robertpakosz.pl